Öğrencilerimize Önemli Duyuru

Son zamanlarda tez İzleme, tez teslim ve öğrencilik süreleri ile alakalı olarak artan sorulara karşı aşağıdaki bilgileri ilginize sunuyoruz.

- Salgın nedeniyle memurlarımız dönüşümlü çalıştığı için zaman zaman telefon hizmetlerinde aksama meydana gelebilmektedir. Bunu aşmak için oae@marmara.edu.tr adresine soru ve taleplerinizi mail olarak da gönderebilirsiniz.

- Her öğrencinin kayıt bitiş tarihi BYS sisteminde yer almaktadır. BYS sistemine girerek kendi öğrencilik bitiş tarihini öğrenebilirsiniz.

- Her öğrenci tez izleme ve tez teslim süreçlerini kendisi takip etmekle yükümlüdür. Bu konudaki yönetmelik ve gerekli belgeler internet sitelerimizde bulunmaktadır. Lütfen teknik konularla ilgili bilgileri tez danışmanlarınıza sorarak değil söz konusu yönetmeliğe başvurarak öğreniniz.

https://www.marmara.edu.tr/universite/yonetim/mevzuat

- Tez süreçleri aşağıdaki linkte belirtildiği gibidir. Yönetmeliğe göre öğrenciler süreci takip etmekle yükümlüdürler. Süreçte bir adım tamamlanmadan sonraki aşamaya geçilemez.

https://oae.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-formlari

Yukarıda işaret edilen formlardan farklı olarak sadece online savunma ve izlemelerde ek belgeler doldurulması zorunlu kılınmıştır. Bu belgelere de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://oae.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-formlari (açılacak sayfanın en altında)

Yüksek Lisans ile ilgili diğer sorularınız için lütfen aşağıdaki isimler ile irtibata geçiniz:

Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı İçin:
Arş. Gör. Ayşe Didar Akbulut: didar.akbulut@marmara.edu.tr

Sosyoloji Anabilim Dalı için:
Arş. Gör. Mehmet Fatih Andı: ahmet.andi@marmara.edu.tr

Ekonomi Politik Anabilim Dalı için:
Ar. Gör. Dr. İpek Madi: ipek.madi@marmara.edu.tr

Doktora süreci (Yeterlilik, Tez izleme, Tez Savunma ve Tez Teslimi) ve Ortadoğu Coğrafyası ve Jeopolitiği Anabilim Dalı ile ilgili sorularınız için:
Ar.Gör. Garip Keskin: gkeskin@marmara.edu.tr

HIZLI ERİŞİM