(YENİ) Pandemi Dönemi Normalleşme Süreci İçin Alınan Enstitü Yönetim Kurulu Kararları

ORTADOĞU VE İSLAM ÜLKELERİ ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ

YÖNETİM KURULU KARARI DUYURUSU

 

1- ÜNİVERSİTEMİZİN 7.4.2020 TARİHLİ SENATO KARARI ÇERÇEVESİNDE ENSTİTÜMÜZCE ALINAN KARAR GEREĞİ;

  1. a) DOKTORA YETERLİLİK İMTİHANI,
  2. b) DOKTORA TEZ ÖNERİSİ SAVUNMALARI,
  3. c) DOKTORA TEZ İZLEME,
  4. d) LİSANSÜSTÜ TEZ SAVUNMALARININ

(ÇEVRİM İÇİ YAPILMA TALEBİ OLMADIĞI TAKDİRDE) HAZİRAN 2020 TARİHİNE KADAR ERTELENDİĞİ VE BU SÜRENİN ÖĞRENİM SÜRESİNDEN SAYILMAYACAĞI, SÖZ KONUSU BU SÜRENİN İLAVE SÜRE OLARAK VERİLECEĞİ İLAN EDİLMİŞTİ.

 

2- ENSTİTÜ YÖNETİM KURULUMUZ KARARIYLA, YUKARIDA BELİRTİLEN ERTELEME SÜRESİ 30.6.2020 TARİHİ İTİBARIYLA SONA ERMİŞ OLUP, 1.7.2020 TARİH İTİBARIYLA ÖĞRENİM SÜRESİ YENİDEN BAŞLAMIŞTIR.

 

ALINAN BU KARAR NETİCESİNDE;

1- ERTELENEN SÜRE (BİR DÖNEM -2020 BAHAR DÖNEMİ-) ÖĞRENİM SÜRESİNE İLAVE EDİLMİŞTİR.

2- DOKTORA TEZ İZLEME SINAVLARI, 1.7.2020 TARİHİNDEN İTİBAREN, (TEMMUZ-ARALIK TEZ İZLEME DÖNEMİ İÇERİSİNDE) TAMAMLANMAYA DEVAM EDECEKTİR.

3- DOKTORA TEZ ÖNERİSİ SAVUNMA SINAVLARI 1.7.2020 TARİHİNDEN İTİBAREN YAPILACAKTIR.

4- TEZ İZLEME VE TEZ ÖNERİSİ SAVUNMA SINAVLARI -GEREKLİ SAĞLIK ÖNLEMLERİNİN SAĞLANMASI ŞARTIYLA- YÜZ YÜZE YAPILABİLECEĞİ GİBİ, DANIŞMAN HOCANIN TEKLİFİ İLE ÇEVRİM İÇİ OLARAK DA YAPILABİLECEKTİR.

5- GEREK ÇEVRİM İÇİ VE GEREKSE YÜZ YÜZE YAPILAN TEZ İZLEME VE TEZ ÖNERİ SINAV TUTANAKLARI; ÖĞRENCİ TARAFINDAN JÜRİ ÜYELERİNİN İMZALARI ALINARAK, ISLAK İMZALI OLARAK 3 GÜN İÇİNDE ENSTİTÜYE TESLİM EDİLECEKTİR.

6- TEZ SAVUNMA SINAVLARI YÜZ YÜZE YAPILABİLECEĞİ GİBİ, MARMARA ÜNİVERSİTESİ UZEM ALTYAPISI KULLANILMAK ŞARTIYLA ÇEVRİM İÇİ OLARAK DA YAPILABİLECEKTİR.

7- TEZ SAVUNMA SINAVLARINI ÇEVRİM İÇİ ORTAMDA YAPACAK DANIŞMAN VE ÖĞRENCİLERİN, UYGULAMA ESASLARI İLE İLGİLİ SENATO KARARLARINI DİKKATE ALMALARI GEREKMEKTEDİR. UYGULAMA ESASLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

8- 2019-2020 BAHAR DÖNEMİ İTİBARIYLA ÖĞRENCİLİĞİ SONA ERECEK OLANLARIN HAK BİTİŞ TARİHİ (KAYIT SİLME) 28.9.2020 OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

HIZLI ERİŞİM