Doktora Yeterlik, Doktora Tez Öneri, Tez İzleme Komitesi ve Lisansüstü Tez Savunma Sınavları Hakkında

Üniversitemiz Senatosunun Yeni Normalleşme Dönemi için Aldığı Kararlar;

Doktora Yeterlik Sınavları

Üniversitemiz Senatosu Ocak-Haziran dönemi Doktora Yeterlilik Sınavlarını 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılıyla sınırlı kalmak şartıyla ertelemişti.  Yeni normalleşme döneminde gerekli önlemler alınarak Doktora Yeterlilik Sınavları aşağıdaki hususlara dikkat edilerek yapılacaktır.

a)Doktora Yeterlik Sınavları 31 Ağustos 2020 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecektir.

 

b)Doktora Yeterlik Yazılı ve Sözlü Sınavları yüz yüze yapılabilecektir. Enstitü ve Anabilim Dalı Başkanlıkları salgın sebebiyle gerekli önlemleri alarak sınavların fiziki mesafeyi muhafaza ederek yapılmasını sağlayacaklardır.

 

c)Yeterlik sınavı için başvuru yaptığı halde kayıt dondurma hakkından yararlanarak kaydını donduranlar, yeterlik sınavına giremeyecektir. Kayıt donduranların ilk sınava girebilecekleri dönem Ekim – Aralık 2020 dönemidir.

 

Doktora Tez Öneri, Tez İzleme Komitesi ve Lisansüstü Tez Savunma Sınavları

Üniversitemiz Senatosunun daha önce çevrimiçi(online) olarak yapılmasına karar verdiği Doktora Tez Öneri, Tez İzleme Komitesi ve Lisansüstü Tez Savunma Sınavları Enstitülerin, Anabilim Dalı Başkanlıklarının ve Danışmanların koordinasyonu ile sınıf ve toplantı salonu ortamında Covid-19 salgınına karşı gerekli önlemleri almak ve sosyal ve fiziki mesafeyi muhafaza etmek kaydıyla yüz yüze de yapılabilecektir.

 

 

 

HIZLI ERİŞİM